Palety

Transport od zawsze był nieodłącznym elementem produkcji i handlu, a także jakiejkolwiek wymiany towarowej. Postęp i rozwój gospodarczy sprawia, że w tej dziedzinie stawia się coraz wyższe wymagania odnośnie pakowania i przygotowywania do wysyłki różnych towarów. Nowoczesne firmy logistyczne działające na rynku międzynarodowym pracują z maksymalną oszczędnością czasu, bowiem często decyduje on, o jakości dowiezionego towaru. Problemem bywa zwykle załadunek i wyładunek produktów, dlatego a celu ułatwienia organizacji międzynarodowego transportu wprowadzono jednolite przepisy uwzględniające obowiązek stosowania palet.

Czytaj więcej...

Drewno kominkowe - dostarczamy do miejscowości Mielec

Kominki znane są od wieków i chociaż po wprowadzeniu nowoczesnych systemów grzewczych straciły one już swoje pierwotne funkcje, to w ostatnich latach wracają do łask zarówno, jako element systemu centralnego ogrzewania, jak i w postaci elementu dekoracyjnego. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że stosowane do opalania drewno zależnie od gatunku posiada odmienne parametry grzewcze, co oznacza, że więcej energii cieplnej powstanie ze spalenia tony drewna brzozowego niż sosnowego.

Czytaj więcej...

Deski szalunkowe

Zastosowanie drewna podczas prac budowlanych jest bardzo szerokie. Produkty z tego materiału bywają podstawowymi elementami konstrukcyjnymi, stanowią część wykończenia wnętrza czy elewacji, ale też mogą służyć pracom pomocniczym, jak wylewki fundamentowe czy zabezpieczanie wykopów. W ofercie naszej firmy znajdują się deski szalunkowe przydatne do stosowania w pracach budowlanych zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków.

Czytaj więcej...

Łaty, kontrłaty, krokwie (więźba dachowa), impregnacji zanurzeniowej

Moda na budowę domów jednorodzinnych i luksusowych altan działkowych również w tzw. typie kanadyjskim panuje już od kilkunastu lat, a wykorzystywane do tego typu konstrukcji techniki budowlane stwarzają duże zapotrzebowanie na drewno. Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu w ofercie naszej firmy umieściliśmy przede wszystkim główne elementy więźby dachowej takie, jak łaty, kontrłaty czy krokwie. Ze względu na wyjątkowe parametry, jakie musi spełnić taka konstrukcja zwracamy szczególną uwagę na jakość i rodzaj drewna oraz jego wszechstronne zabezpieczenie. Dom z założenia ma służyć przez wiele dziesięcioleci, więźba dachowa musi stanowić solidną podporę ostatecznego wykończenia dachu, dlatego stosowane elementy powinny posiadać najwyższą jakość. Podczas produkcji zwracamy uwagę na dobór takiego drewna, które nie posiada sęków czy pęknięć mogących osłabić ostateczną konstrukcję dachu. Wykorzystujemy do tego celu głównie najlepsze i najefektywniejsze drewno sosnowe oraz świerkowe, zachowujące odpowiednią twardość, a jednocześnie stosunkowo proste w obróbce.

Czytaj więcej...

© Copyright 2012 Tartak